perm_identity Giriş Yap

create Kayıt Ol

21. GRUP AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

21. GRUP AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

Eğitimin Amacı

4 Eylül 2012 tarihinde resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe giren Aile Danışmanlığı Yönetmeliğinde merkez açma ve eğitim verme standart ve koşulları yeniden düzenlendi. Buna göre sertifika eğitimi açma yetkisi Millî Eğitim Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurulu ve üniversitelerden birinin onayı alınarak yapılabilecek. Birçok uzmanın uzun zamandır beklediği Aile Danışmanlığı Yönetmeliği Resmi gazetenin 4 Eylül 2012 tarihli sayısında yayımlandı. Sosyoloji mezunlarına da aile danışmanı olma yolu açan yönetmeliğe göre 300 saati teorik, 120 saati uygulamalı eğitim, 30 saati de süpervizyon olmak üzere toplamda 450 saatlik eğitim süresi resmileşerek kesinlik kazandı. Merkez açma ve eğitim verme standart ve koşulları yeniden düzenlendi. Yeni yönetmelikte dikkat çeken bir başka husus eğitimi verecek kurumların eğitim açma yetkisini Milli Eğitim Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurulu veya Üniversitelerden birinin onayı alınarak yapabilecek olmaları… Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi Üsküdar Üniversitesi, eğitim ve sertifika programlarıyla toplumun ruh sağlığına olan desteğini sürdürüyor. Eğitim, değişim ve gelişimde süreklilik ilkesiyle hareket eden, bilgiyi anlaşılır ve uygulanabilir hale getirmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde şimdi de Aile Danışmanlığı Sertifika Programı başlatılıyor. Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi Üsküdar Üniversitesi, eğitim ve sertifika programlarıyla toplumun ruh sağlığına olan desteğini sürdürüyor. Eğitim, değişim ve gelişimde süreklilik ilkesiyle hareket eden, bilgiyi anlaşılır ve uygulanabilir hale getirmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde şimdi de Aile Danışmanlığı Sertifika Programı başlatılıyor.

Programın İçeriği :

AİLE DANIŞMANLIĞI  DERS  LİSTESİ

DERSLER

Saat

EVLİLİK, AİLE SÜREÇLERİ

10

POZİTİF PSİKOTERAPİ YAKLAŞIMLARI

30

AİLE SOSYOLOJİSİ

10

AİLE VE ÇOCUK HUKUKU

20

ÇOCUK VE ERGEN PSİKOLOJİSİ

30

AİLE VE ÇİFT DANIŞMANLIĞI KURAMLARI

50

AİLE DANIŞMANLIĞINDA BİLİŞSEL VE DAVRANIŞSAL TERAPİ

50

AİLE DANIŞMANLIĞINDA PRAGMATİK YAKLAŞIMLAR

50

AİLEDE İLETİŞİM

30

ERGEN/ÇOCUK PSİKOLOJİSİ VE TESTLERİ

20

AİLEDE RUH SAĞLIĞI SORUNLARI

20

AİLEDE TRAVMA, ŞİDDET VE ÇOCUK İSTİSMARI

20

AİLE DANIŞMANLIĞINDA ETİK UYGULAMALAR

10

AİLEDE CİNSEL SORUNLAR

20

GÖRÜŞME TEKNİKLERİ

40

AİLE DANIŞMANLIĞI UYGULAMASI VE SÜPERVİZYONU

40

TOPLAM

450

Program Tarihleri

04 Şubat 2023 tarihinde başlaması planlanan AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ resmi tatillerin durumuna bağlı olarak bitiş tarihini revize edilebilir.

Eğitim sonunda katılımcılara "Sertifika" verilecektir.

Kayıt için gerekli evraklar:

  • Biyometrik fotoğraf
  • Kimlik Fotokopisi
  • Ücretin yatırıldığına dair dekont
  • Diploma

İletişim Bilgileri: 0216 400 22 22- Dahili 5095

Eğitime Kimler Katılabilir: Merkezde çalışacak aile danışmanları: "Tıp, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi, Sosyoloji, Hemşirelik, Psikoloji alanlarından birinde asgari dört yıllık lisans programını tamamlamış olmalıdır.

Kesin kayıt ödeme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra yapılacaktır.

Banka Bilgisi : Üsküdar Üniversitesi İktisadi İşletmesi Yapı Kredi Ümraniye Şb

Hesap Numarası: 74168797

IBAN : TR390006701000000074168797