perm_identity Giriş Yap

create Kayıt Ol

İLK YARDIMCI BELGESİ GÜNCELLEME EĞİTİMİ SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI

İLK YARDIMCI BELGESİ GÜNCELLEME EĞİTİMİ SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI

Eğitimin Amacı

ilkyardımcı Belgesi olup güncelleme zamanı gelenlerin 8 saatlik güncelleme eğitimine katılmaları halinde, belgeleri güncellenir.

Güncelleme eğitimleri, bilgi ve becerilerin güncel tutulması amacı ile almış olduğu yetki belgesinin geçerlilik süresi dolduğunda, alınan eğitimin yarısı olacak şekilde düzenlenir. Güncelleme eğitiminde, güncellenecek eğitimin beceri rehberlerinin tamamı kullanılarak kursiyerlere uygulatılır.

ilkyardımcı Belgesi olup güncelleme zamanı gelenlerin 8 saatlik güncelleme eğitimine katılmaları halinde, belgeleri güncellenir.

OED(Otomatik Eksternal Defibrilatör) kulanımı yetkisi almamış olan ilk yardımcılar belge güncellemesi içerisinde ücretsiz olarak verilmektedir. Ancak il Sağlık Müdürlüğü gözetiminde yapılacak olan uygulama sınavına katılmak zorundadır.

Bu eğitimi tamamlayanlar hastalanma ve yaralanmalarda ilk Yardım uygulamasını gerektirebilecek durumlarda Bilinçli, Sakin, pratik kendinden emin bir şekilde ilaçsız uygulama müdahalelerini yetkin bir şekilde uygulayabilirler ve Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardımcı Belgesi Süresini güncellemeye hak kazanırlar.

Eğitimler; İlk Yardım Yönetmeliği gereği en az 5 katılımcı oluşması durumunda İl Sağlık Müdürlüğü onayı doğrultusunda başlayacaktır.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından onaylanan eğitimler denetime tabi olup, katılım zorunludur.

 Ücret:

 Eğitim sonunda İl Sağlık Müdürlüğü Gözetiminde Yapılacak olan OED(Otomatik Eksternal Defibrilatör)  uygulamalı sınavda başarılı olanlar ‘İlk Yardımcı Belgesi’ Süresini uzatmaya hak kazanacaktır.

 

 

 

 

Programın İçeriği :

Eğitim konuları, ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda Genel Müdürlük tarafından belirlenir.

İlkyardım eğitimi; genel ilkyardım bilgileri, temel yaşam desteği, OED kullanımı, havayolu tıkanıklığında ilkyardım, bilinç bozukluklarında ilkyardım, kanamalar, şok ve göğüs ağrısında ilkyardım, yaralanmalarda ilkyardım, boğulmalarda ilkyardım, kırık, çıkık, burkulmalarda ilkyardım, acil taşıma teknikleri, böcek sokmaları ve hayvan ısırıklarında ilkyardım, zehirlenmelerde ilkyardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilkyardım, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım,

Mevcut ilk yardım belge sahipleri

İlkyardımcı belgesi/yetki belgesi

İlkyardımcı belgesi/yetki belgeleri:

İlkyardımcı belgesinin geçerlilik süresi üç yıldır. Geçerlilik süresinin bitimini takiben en geç 3 (üç) ay içerisinde güncelleme eğitimi alınması zorunludur. Belirtilen süreler içinde güncelleme eğitimine katılanların belgeleri yenilenir, katılmayanların belgeleri geçersiz sayılır.

Güncelleme eğitimine katılan kişilere ait yetki belgeleri belge geçerlilik süresi kadar uzatılır.

Eğitim sonunda katılımcılara "Sertifika" verilecektir.

Kayıt için gerekli evraklar:

Kayıt için gerekli evraklar:

  • Biyometrik fotoğraf
  • Kimlik Fotokopisi
  • Ücretin yatırıldığına dair dekont
  • Diploma

İletişim Bilgileri: 0216 400 22 22 / 4021-4011

Eğitime Kimler Katılabilir: Mevcut ilk yardım belge sahipleri

Kesin kayıt ödeme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra yapılacaktır.

Banka Bilgisi : Üsküdar Üniversitesi İktisadi İşletmesi Yapı Kredi Ümraniye Şb

Hesap Numarası: 74168797

IBAN : TR390006701000000074168797