perm_identity Giriş Yap

create Kayıt Ol

İlk Yardım Eğitici Eğitimi Sağlık Bakanlığı Onaylı (İlk Yardım Eğitmenliği)

no-image

Eğitimin Amacı

İlkyardım Eğitimcilerinin ilkyardım konusunda yürütecekleri yeterliliğe dayalı eğitimde daha etkili olmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenmiştir. Eğitim konuları, bilgi ve becerilerinin kalitesini artırmak amacıyla uluslararası standartlara göre düzenlenerek standart hale getirilmiştir. Toplumda ilkyardım bilincinin geliştirilmesi, ilkyardım eğitimi almış kişilerin sayısının artırılması ve konuya gereken duyarlılığın gösterilmesi gerekmektedir. Eğitmenlerin, eğitim verecekleri ilkyardımcılara konunun hayati önem taşıdığını kavratmaları, yetişkin eğitimi prensiplerine göre eğitim vermeleri, uygulamaların bir standart dahilinde vermeleri de son derece önemlidir. Bu amaçla, Bakanlığımız tarafından ilkyardımcı yetiştirecek eğitmenlerin sayılarının ve eğitmenlik bilgi ve becerilerinin artırılması amaçlanmaktadır.

Eğitimler; İlk Yardım Yönetmeliği gereği en az 5 katılımcı oluşması durumunda İl Sağlık Müdürlüğü onayı doğrultusunda başlayacaktır.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından onaylanan eğitimler denetime tabi olup, katılım zorunludur.

 Ücret: İl Sağlık Müdürlüğü Ücret tespit komisyonunca belirlenen 1 kişi için 850+%18 kdv dir.

 Eğitim sonunda İl Sağlık Müdürlüğü Gözetiminde Yapılacak olan Yazılı ve uygulamalı sınavda başarılı olanlar ‘İlk Yardımcı Belgesi’ almaya hak kazanacaktır.

Programın İçeriği :

İlkyardım eğitici eğitimi; ilkyardım konularına ilaveten, yetişkin eğitimi, iletişim becerisi, olumlu eğitim ortamı oluşturma, beceri eğitimi, sunum becerisi, küçük grup çalışması, gösterim becerisi, eğitimde yetiştiricilik, görsel-işitsel araçları hazırlama ve kullanım, yeterliliğe dayalı değerlendirme araçları. Eğitim sonunda İl Sağlık Müdürlüğü Gözetiminde Yapılacak olan Yazılı ve uygulamalı sınavda başarılı olanlar ‘İlk Yardım Eğitmeni Yetki Belgesi’ almaya hak kazanacaktır.

Eğitim sonunda katılımcılara "Sertifika" verilecektir.

Kayıt için gerekli evraklar:

  • Biyometrik fotoğraf
  • Kimlik Fotokopisi
  • Ücretin yatırıldığına dair dekont
  • Diploma

İletişim Bilgileri: 0216 400 22 22 -4021-4011

Kesin kayıt ödeme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra yapılacaktır.

Banka Bilgisi : Üsküdar Üniversitesi İktisadi İşletmesi Yapı Kredi Ümraniye Şb

Hesap Numarası: 74168797

IBAN : TR390006701000000074168797